ЗА АВТОРА

Стана Апостолова

Стана  Пръвчева Апостолова е родена на 4 август 1951 г. в град Ямбол. Завършва Немска езикова гимназия – Бургас, магистърска степен електроника в ТУ – София, педагогика в СУ „Св. Климент Охридски“. По-късно придобива две следдипломни квалификации – по икономика и по информатика и информационни технологии. Работила е като проектант и учител по електроника.

Псевдоними: Мария Байчева  и Мери Апос.

Издала е книгите:  

”Случай Пеперудата” – криминален роман 2002 г.;

“Усещане за вечност” – поезия, 2003 г.;

”Мъри, Люсиен и Берта” – детска повест, 2011 г.;

“Приказки за планета Лелевия” – приказки за деца, 2012 г. ;

“Случай Червена пандела” – криминален роман , 2013 г.;

“Княжевна Лада” – исторически роман, 2013 г.;

”Всичко и нищо” – поезия, 2013 г. ;

”Приятелка на своя убиец” – роман, 2014 г.;

Поредица Сага за тази част от вселената – книга 1 “Ръка на справедливостта” – фентъзи роман; книга 2 “Тъмната материя” – фентъзи роман; “  2014 г.;

Lights ahead on the way” – разкази на английски език електронно издание ; разкази на английски език хартиено издание;  2014 г.

Princess LADA: A historical novel ; Princess LADA [Kindle Edition] 2015 г.;

„ОБЛОГ“ – тийн роман 2015 г.;

Fairy tales of sugar babe“ 2015 г.;

„Приказки за Сладурка“ – детски приказки 2016 г.;

„Врява в грата“ – стихотворения и поем за деца; “Врява в гората” – стихотворения и поеми за деца (електронно издание);  2016 г.;

„Нещо хубово“ – стихосбирка 2016 г.;

„Спасяване на принцеса Нели“ – приказка 2016 г.;

„Между роднини“ – разкази 2016 г.;

Поредица „Блаженства“ – книга 1 „СМИРЕНОСТ“ фентъзи роман 2016 г.;

„Humility («BLESSINGS») (Volume 1)“ 2016 г.;

Поредица „Блаженства“ – книга 2 „Духовният ПЛАЧ“ фентъзи роман 2017 г.;

„Сезони 2017“ – стихосбирка 2017 г.;

„В птичия двор“ – приказки 2017 г.;

„ЕДИН ЧОВЕК“ – пиеса 2017 г.;

„ТАЙНИ“ – тийн роман 2017 г.;

„10 минути Паганини“ – крими роман 2019 г.;

„Хотел „Созополско сърце““ – любовен роман 2019 г.;

„Слончето Хоботко“ – стихотворения за деца 2019 г.;

 

“Случай Пеперудата”, ”Случай Червена пандела” и  ”Приятелка на своя убиец” са от поредицата “Третото око”.

Stanna Pravcheva Apostolova was born on August 4, 1951 in the town of Yambol, Bulgaria. He graduated from the German Language School – Burgas, Master’s Degree in Electronics at the Technical University – Sofia, Pedagogy at Sofia University „St. Kliment Ohridski „. She acquired later two postgraduate qualifications – in Economics and Informatics and Information Technologies. She has worked as a designer and electronics teacher. She lives and writes in Burgas.

Aliases: Maria Baicheva, Magdalene Hornbeam and Mary Apos.

 

stanapostol

Стана Пръвчева Апостолова е родена на 4 август 1951 г. в град Ямбол. Завършва Немска езикова гимназия – Бургас, магистърска степен електроника в ТУ – София, педагогика в СУ „Св. Климент Охридски“. По-късно придобива две следдипломни квалификации – по икономика и по информатика и информационни технологии. Работила е като проектант и учител по електроника. Живее и пише в Бургас. Псевдоними: Мария Байчева и Мери Апос.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *